Hamilelik İçin Uygun Pozisyonlar – Gebe Kalma Pozisyonları

sdafsdaf

Günümüzde hamile kalma sorunları oldukça sık baş göstermektedir.Özellikle istenilmesine rağmen hamile kalamama durumu çiftleri psikolojik ve sosyolojik olarak etkilemektedir.Bu sorunu aşmak için her ne kadar doktor desteği alınması gerekse de hamile kalamama sebepleri bazen çiftlerin, cinsel ilişki sırasında yaptıkları yanlış yöntemlerden kaynaklanmaktadır.Özellikle cinsel ilişki sırasında uygulanacak doğru pozisyonlar hamile kalmaihtimalini %20 – %25 oranında arttırabilmektedir.Bu konumuzda sizlerle hamile kalmak için uygulanması gereken doğru pozisyonları paylaşacağız.

Misyoner Pozisyon : Uzmanlar tarafından spermin uzun süre vajinada kalması hamilelik için en ideal olan yöntem olarak belirtilmektedir.Misyonel ilişki pozisyonu hamile kalmak için en uygun pozisyonlardan bir tanesidir.

Hamile Kalma Pozisyonları

Hamile Kalma Pozisyonları

 

Diz Dirsek Pozisyonu : Diz dirsek pozisyonu hamile kalmak için en uygun pozisyondur.Bu pozisyon ile birliktelik sağladıktan sonra  da sırt üstü yatarken bayanın belinin altına 1 saat süre ile uygun incelikte bir yastık koyunuz. Genellikle ayakta veya oturarak girilen ilişki sırasında oluşan spermin vajina dışına hızlı bir şekilde akması hamile kalma ihtimalini zayıflatacaktır.

 

Hamile Kalma Pozisyonu 2

Hamile Kalma Pozisyonu 2

 

 

Yorum Yap ya da Geribildirimde Buluntrackback: Trackback URL.

Comments

  • ali sami  On 06 Eylül 2012 at 20:14

    Gerçekten güzel bir konu olmuş. Hamile kalma sorunu yaşayan çiftler için aydınlatıcı bilgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


bir + = 4

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>